Prof. Dr. Rıza Savaş ile “İslam’ın İlk Asrında Kadın” Adlı Kitabının Tahlili Yapıldı

29 Nisan 2019, İstanbul

OKU-YORUM programı kapsamında, Prof. Dr. Rıza Savaş ile “İslam’ın İlk Asrında Kadın” adlı kitabının tahlili, KADEM Eğitim Danışmanı Arzu Arıkan’ın moderatörlüğünde Genel Merkezi’de gerçekleşti. Program öncesinde Prof. Dr. Rıza Savaş bir araya gelen Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, yazarın kitabına konu olan İslam’ın İlk Asrında Kadın’ı istişare etti.

Kitabın ilk kısmını oluşturan Cahiliye Devrinde Kadın ve Kur’an’da Kadın bölümleriyle konuşmasına başlayan Savaş; Hz. Peygamber Devrinde Kadın, Raşid Halifeler Devrinde Kadın ve Emeviler Devrinde Kadın başlıkları altında kitabın içeriğinden bahsetti. Savaş: “Kadınlar ile alakalı günümüze ulaşan ve din adına uygulanan bazı pratiklerin, aslında İslam’ın ilk yıllarındaki kadının durumuyla çelişmekte olduğunu görmekteyiz. Hz. Peygamber döneminde kadınlar sosyal hayatta, ticarette ve siyasette aktiftiler.” dedi.

Program soru-cevap faslının ardından KADEM Eğitim Danışmanı Arzu Arıkan’ın Prof. Dr. Rıza Savaş’a hediye takdimi ve aile fotoğrafıyla sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top