Prof. Dr. Zeki Bayraktar Tarafından “Çocuklarda ve Ergenlerde Kimlik Gelişimi” Semineri Yapıldı

10 Mayıs 2019, İstanbul

“Çocuklarda ve Ergenlerde Kimlik Gelişimi” semineri Prof. Dr. Zeki Bayraktar tarafından Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu ve Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar’ın katılımıyla 10 Mayıs Cuma KADEM Genel Merkezi’nde gerçekleşti.

Çocuğun cinsel kimlik oluşumunda 1-6 yaş aralığının çok önemli olduğunu belirten Prof. Dr. Zeki Bayraktar,  “Bu süreci sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmek için ailelere çok önemli görevler düşüyor. Erkek çocuklarını erkek gibi, kız çocuklarını ise kız gibi yetiştirmemiz gerekiyor.” dedi. Prof. Dr. Zeki Bayraktar: “Eşcinselliğin temelinde bozuk aile dinamiği yatıyor. Öncelikle babanın sürece aktif katılımı büyük önem arzediyor. Ayrıca çocuk yetiştirilirken anne şefkatinin abartılmaması gerekiyor. Anne kızının, baba da oğlunun cinsellikle ilgili sorularını yaşına uygun olarak cevaplamalı.”

Çocuk ve ergenlerde kimlik oluşumu sürecindeki faktörler ve bu süreçte anne ve babaya düşen görevlerin anlatıldığı seminer, soru-cevap faslının ardından Başkan Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun konuğa hediye takdimiyle sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top