Bir fikrim var diyen kadınların elinden KADEM ve TÜBİTAK MARTEK tutuyor. Kadın girişimcilerin teknolojik anlamda desteklenip yatırımcıyla buluşturan dev proje kadınların geleceğe olan bakışını güçlendiriyor.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile TÜBİTAK Marmara Teknokent işbirliğinde inovasyonda kadın ismi ile Kadın Girişimcilik Kampı gerçekleştirilecek. Kadın girişimcileri destekleyecek proje bugün düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Toplantıya  KADEM Başkanı Yrd. Doç. Dr. Sare Aydın, KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Elif Esen ile TÜBİTAK Marmara Teknokent (Martek) Genel Müdürü Orhan Çömlek katıldı.

Lansman’da açılış konuşmasını gerçekleştiren KADEM Genel Başkanı Sare Aydın Yılmaz; “”TÜBİTAK Martek ortaklığında yapacağımız bu projenin girişimci genç kadınlara bir ilham olacağını düşünüyorum” dedi. Projenin detaylarını da anlatan Yılmaz, 5 projenin ödül almasından ziyade programa katılan 30 girişimcinin de büyük kazançlar sağlayacağı bilim adamları, yatırımcılar ve birçok işin üstadından birebir tecrübe edineceklerini” dile getirirken, “Herkes kazanacak” dedi.

BÜYÜK FIRSAT SAĞLAYACAK

Yılmaz’ın ardından söz alan TÜBİTAK Marmara Teknokent (Martek) Genel Müdürü Orhan Çömlek projenin teknik detayları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özellikle üniversitede okuyan ya da yeni mezun olmuş genç girişimci kadınlar için projenin büyük bir fırsat sağlayacağını düşündüğünü dile getiren Çömlek; “Proje kapsamında genç kadın girişimciler ile yatırımcıları buluşturacağız. Genç girişimciler için büyük bir adım” dedi.
Sümeyye Erdoğan da toplantıda projeyle ilgili bir açıklama yaparak, “TÜBİTAK ve KADEM işbirliğiyle yürüyecek bu projede kadınların ekonomik hayatta güçlenmesini sağlamış olacağız inşallah. Bizim için büyük bir adım, ülkemiz açısından da belki mütevazı ama önemli ve hayırlı bir adım olacağını düşünüyorum. ” diye konuştu.

31 Ağustos – 4 Eylül tarihlerinde kadın girişimcilik kampı gerçekleştirilecek Kampa, ‘Bir fikrim var’ diyen kadın girişimciler katılacak.

PROJE HAKKINDA

TÜBİTAK Martek ve KADEM işbirliğinde gerçekleştirilecek olan kadın girişimciliği kampı ile kadınların girişimcilik yeteneklerinin arttırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla bir çalışma başlattı. Bu amaca yönelik olarak düzenlenecek girişimcilik kampı üç aşamalı olarak gerçekleştirilecek.
Birinci aşamada Ar-Ge, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikri projelerinin başvuruları 31 Temmuz 2015 tarihine kadar kabul edilecek. İkinci aşamada hakemlerin yapacağı değerlendirme sonucunda finale kalan 30 proje seçilecek. Üçüncü aşamada ise finale kalan projeler kampa davet edilecek ve 31 Ağustos- 4 Eylül 2015 tarihleri arasında girişimciler için fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak beş gün boyunca eğitim, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacak. Kamp sonrasında başarılı olan 5 projeye, 25’er bin lira destek verilecek.

Proje ile ilgili daha detaylı bilgiyi aşağıdaki linke tıklayarak ya da KADEM Akademi Komisyon Üyesi Yrd. Doç. Dr. Azize Şahin’e ulaşarak edinebilirsiniz. (Link tıklandığında açılmazsa linki kopyalayıp adres satırına yapıştırarak ulaşabilirsiniz)

http://girisimcilikkampi.org/

Yrd. Doç. Dr. Azize Şahin: azize.sahin@gmail.com

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top