KADEM kadın konusunda ezberlere kendini mahkum etmedi

KADEM 2. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Erdoğan, 2013’te bir dernek kurmak için yola çıktıklarında bir avuç insan ve güzel hayallerden ibaret olduklarını ifade ederek, bugün 3 yıla nice işler sığdıran bir hakikat olduklarını söyledi.

Erdoğan, KADEM’in tüm üyeler için bir okul ve laboratuvar olduğunu vurgulayarak, “Bilgilerimizi sınadığımız, farklı sosyal ilişkileri tecrübe ettiğimiz ve en önemlisi yerleşik kalıpları kırarak, yeni kavramlar, yeni sosyal hedefler inşa ettiğimiz bir alan. KADEM’in bu inşai tavrını çok önemsiyorum. KADEM verili bir dünyanın klişelerine teslim olmadı. Kadın konusundaki ezberlere kendini mahkum etmedi. Kadın meselesini önce insani bir mesele olarak konumlandırdı ve kadim öğretinin unuttuğumuz ilkesini topluma yeniden hatırlattı. Kadın ve erkek birbirini tamamlayan bir bütündür ilkesini.” diye konuştu.

Bu bakış açısının bir yandan sorunlu geleneksel tutumların küflenmiş örtüsünü kaldırdığını düşündüğünü belirten Erdoğan, bir yandan da kadın ve erkeği çatışmacı bir rekabetin parçası haline getiren çıkmazdan da çekip çıkardığına inandığını kaydetti.

Haberin devamı için: KADEM kadın konusunda ezberlere kendini mahkum etmedi

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top