Sare Aydın İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde 15 Temmuz’u anlattı

21 Temmuz 2017/İstanbul

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin, 21 Temmuz 2017 Cuma günü düzenlediği 15 Temmuz Anma Programında Kadın ve Demokrasi Derneği Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin konferans salonunda gerçekleştirilen programının açılış konuşmasını İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren yaptı. Ekren; “Üniversitemiz, yurtdışı bağlantılarına 15 Temmuz’la ilgili doğru bilgilendirme yaptı ve bu bilgilerin yayılmasını teşvik etti” dedi.

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz; Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Prof.Dr. Kayıhan İçel ve Fatih Olçok’un konuşmacı olduğu programda 15 Temmuz’un kadın şehitlerini andı.

Aydın: “Çanakkale Destanı gibi, 15 Temmuz da çocuklarımıza anlatacağımız bir destandır. Ulus devletlerin; milletini bir araya getiren, dönüm noktası olan olayları vardır. 15 Temmuz da bizim için bu dönüm noktalarından biridir. Bala Hatun, Hayme Ana… Biz bu toprakları, bu devleti kadın-erkek birlikte kurduk. 15 Temmuz’da da birlikte koruduk.”

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top