KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, İstanbul Üniversitesi’nde “Bir İnsanlık Dramı Halep-Arakan-Kudüs” konulu söyleşide gençlerle bir araya geldi.

10 Ekim 2017, İstanbul

İstanbul Üniversitesi Genç KADEM Kulübü, üniversitelerinde KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı bir söyleşide bir araya geldi. “Bir İnsanlık Dramı Halep-Arakan-Kudüs” konulu söyleşide gençlerle buluşan Yılmaz, kan, gözyaşı ve zulmün ortasında yaşam mücadelesi veren insanların vatanlarını terk etmek zorunda bırakılmalarının dramını anlattı.
İstanbul Üniversitesi’nde gerçekleşen söyleşide, Kudüs, Arakan ve Halep’te yaşanan insanlık dramı ve zulümlere dikkat çeken KADEM Genel Başkanı Doç Dr. Sare Aydın Yılmaz, yeryüzündeki bu üç farklı bölge ve ülkenin ortak bir kaderinin olduğunu, bu bölgelerdeki insanların zulümle, işkenceyle haklarını gasp eden, egemenliklerine tecavüz eden başka bir ülkeyle savaşmak zorunda bırakıldıklarına dikkat çekti. Yılmaz: Arakan’da, Halep’te, İdlib’de ve Kudüs’te yaşayan insanlar birbirlerinden kimlik, bölge, mezhep ve renk olarak farklı olabilirler. Ancak ortak bir sorunları var. O da yaşam mücadelesi vermek. Bizler o bölgelerde uygulanan zulme karşı ortak ses ve bilinç oluşturmalıyız. Siz gençler nasıl ki önceki kuşağı örnek alarak kendi kimliğinizi oluşturdunuz. Sizden sonrakilerde sizi örnek alarak kimlik oluşturacak. Siz ne kadar çok insan hakları savunucusu olur, zulmün karşısında direnirseniz sonraki kuşakta sizden daha iyisini yapmak için mücadele verecek.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top