Doç. Dr. Sare Aydın Ticaret Üniversitesi’nde Sosyal Girişimciliği Anlattı

KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, İstanbul Ticaret Üniversite ve Genç KADEM işbirliği ile düzenlenen “Sosyal Girişimciler ile Tecrübe Paylaşımı” seminer dizinin ilk konuğu oldu.

30 Kasım 2017, İstanbul

Genç KADEM, İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında düzenlediği “Sosyal Girişimciler ile Tecrübe Paylaşımı” seminer dizisiyle gençleri, toplumda değişimin nabzını tutan, alanlarında başarılı, deneyimli kişilerle bir araya getiriyor. Seminer dizisinin ilk konuğu olarak gençlerle bir araya gelen KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz, sosyal girişimcilik kavramı üzerinde durarak sosyal girişimciliğin önemini vurguladı.

Sosyal girişimciliğin kişinin kendisini fiziksel ve ruhsal olarak besleyen bir durum olduğundan bahsederek konuşmasına başlayan Aydın: “Siz sosyal girişimci olurken sadece karşı tarafa yardım etmiyoruz aynı zamanda kendimizi de manevi açıdan güçlendiriyoruz. Sosyal girişimcilerin amacı toplumsal sorunlara sürdürülebilir çözümler üretmektir. Türkiye bu konuya yabancı bir ülke değil.  Yardımseverlik tarihimizden, kültürümüzden geliyor. O nedenle Filistin ve Halep’teki dramlara karşı hızlı reaksiyon alıp organize olabiliyoruz.

KADEM olarak, hızla değişen ve gelişen bir dünyada iş hayatına katılan kadının hem ev hem de iş yaşamında hayatını kolaylaştıracak ve sosyal fayda üreten çalışmalar yaparken herkese ve her türlü şiddete karşı mücadele ediyoruz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top