Kadın ve Demokrasi Derneği Kurucu Başkanı Sare Aydın Yılmaz Her Yönüyle Cumhurbaşkanlığı Sistemi Panelinde Konuştu.

Düzce’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları; Ensar Vakfı, Türkiye Gençlik Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, TÜRGEV, İHH, Önder, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Memur-Sen, Cihannüma, Sivil Dayanışma Platformu 03 Nisan 2017 Pazartesi günü saat 16.00’da Düzce Belediyesi Erguvan Tesislerinde “Her Yönüyle Cumhurbaşkanlığı Sistemi” Konulu panel düzenlendi.

Panele KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz da panelist olarak katıldı. Aydın, sahada Düzcelilerin kararını verdiğini gördüğünü ifade ederek başladığı konuşmasında Cumhurbaşkanlığı sisteminin neden gerektiğini anlattı. Aydın Türkiye’nin koalisyon hükümetleri ile dünyanın güçlü devletleri arasına giremeyeceğini vurguladı.

Aydın, “Bu siyasal istikrar 15 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olduğu için, onun misyon ve vizyonu AK Parti’yi güçlü tuttuğu için, hükümet kurma çoğunluğuna sahip olduğu için olmuştur” dedi ve Türkiye’nin siyasal tarihindeki sistem eksikliklerinden bahsetti.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, Hak-İş Konfederasyonu Genel Sekreteri Dr. Osman Yıldız ve Sivil Dayanışma Platformu Başkanı Ayhan Oğan’ın da panelist olarak katıldıkları panel konuklara hediye sunulmasının ardından sona erdi.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top