Sedide Akbulut
KADEM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Tokat, Bafra, Samsun Anadolu İmam Hatip Liselerinde meslek dersleri öğretmenliği yaptı.

2001 yılında Diyanet İşleri Başkanlığında göreve başlayarak Amasya, Samsun ve Ankara/ Çankaya müftülüklerinde vaiz olarak çalıştı.

20.05.2014 tarihinde Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanlığına atanan Akbulut KADEM ’in ‘İki İnsan ’projesi metin ekibinde yer aldı. ‘’Kadın Gözüyle 15 Temmuz, İslam Penceresinden Kadın, Soru ve Cevaplarla Aile Hayatı’ ’kitaplarında bölüm, ‘’Ailemin Sohbet Günlüğü’ ’kitabında editörlük ve metin yazarlığı yaptı.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi PDR bölümünde “Aile Danışmanlığı ve Eğitimi” yüksek lisans eğitimine tez aşamasında devam eden Akbulut, 1 Nisan 2023 tarihinde resmi gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanmıştır. Akbulut evli ve iki kız annesidir.