Selçuk Bayraktar’ın Milli Teknoloji Hamlesi Konferansı ile Genç KADEM Kampı Başladı

28 Ocak 2019, İstanbul

Türkiye’nin dört bir yanından gelen Genç KADEM’in üniversite kulüpleri başkan ve yardımcıları Eğitim Kampı için Kısıklı Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdunda buluştu.

Söylem çalışmalarının, etkinliklerin yanı sıra gençlere ilham olan isimlerle söyleşilerin de gerçekleştirileceği ve üç gün sürecek kampın açılış töreni, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Bayraktar’ın katılımıyla başladı.

“Milli Teknoloji” semineriyle açılışı yapılan kampta; Selçuk Bayraktar, yerli ve milli teknolojinin öneminden bahsederek bu hususta yapmamız gerekenlere değindi.

Bayraktar: “Gözünü semaya dikmiş ilk medeniyetlerden birine sahibiz ve 15. yüzyılda bir anlamda bilim alanında zirvede bir medeniyetiz. Medeniyetler yarışında ülkemizin hak ettiği yere gelmesi için genç arkadaşlarımızı desteklemek önemli. Takım halinde çalışabilmeyi öğrenmek açısından da yarışmalar çok güzel. Bu sayede bilgiyi içselleştirmiş oluyoruz. Takım olmanın en büyük farkı yaratacağını düşünüyorum.” dedi.

Seminerde Bayraktar, insansız hava aracı projesiyle ilgili annesinin nasihatini de gençlerle paylaşarak yaptıkları çalışmalardaki milli ve manevi duyguların öneminden bahsetti.

Seminerini büyük bir ilgiyle dinleyen gençler, yerli üretim ve insansız hava aracı projesiyle ilgili merak ettikleri soruları Bayraktar’a sorma fırsatı da buldu.

Program sonunda Selçuk Bayraktar ve Sümeyye Erdoğan Bayraktar; farklı bölgelerdeki Genç KADEM Üniversite Kulüplerinin paylaşımlarını pekiştirmek, ortak proje üretmelerini sağlamak için Kulüpler Arası Kardeşlik kurasında Karabük ve Kocaeli’ni kardeş okul seçti.

Farklı illerden gelen Genç KADEM Üniversite Kulüpleri başkan ve yardımcıları ile T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar ve KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar çektirdiği aile fotoğrafıyla sona eren programda Selçuk Bayraktar, kendisine takdim edilen çiçeği eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar’a hediye ederek gençlerden büyük alkış aldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top