”Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru” adlı seminer dizimiz, her ayın son cumartesi günü yapılmak üzere altı oturum olarak planlanmaktadır. İlk dört oturumda Kur’an-ı Kerim’de kadın tasavvuru konusu ele alınacaktır. Takip eden iki oturumda ise Yahudi ve Hristiyan geleneklerinde kadın tasavvuru ilahiyat boyutu ve tarihsel gelişim aşamaları üzerinden değerlendirilecektir.

“Kur’an-ı Kerim’de Kadın Tasavvuru” seminerleri Hümeyra Günalp tarafından verilecektir. Günalp, KADEM Eğitim Komisyonu üyesidir. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden 2014 yılında mezun olan eğitimci, Diyanet bünyesinde, tefsir alanında çalışmalarını sürdürmektedir.

“Yahudi ve Hristiyan Geleneklerinde Kadın Tasavvuru” başlığı Doç. Dr. Salime Leyla Gürkan tarafından verilecektir. Dinler Tarihi doçenti olan Salime Leyla Gürkan TDV İslâm Araştırmaları Merkezi’nde (İSAM) araştırmacı olarak görev yapmaktadır. Türkçede Yahudilik (2008) ve Anahatlarıyla Yahudilik (2014) başlıklı iki kitabı yayımlanmıştır.

Seminer dizimizin üçüncü oturumu 27 Aralık Cumartesi günü ‘’ Medine’ye Hicrette Kadın ve Peygamberimizin Hanımlarla İstişare Ettiği Önemli Hususlar , Asr-ı Saadette Kadının Sosyo-Kültürel Hayattaki Yeri.’’ başlığı ile KADEM Binası Konferans Salonunda 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. 

Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru seminer dizimize katılımınız bizleri onurlandıracaktır.

Seminer Dizimize katılım durumunuzu 02126314649 no’lu telefondan yada info@kadem.org.tr adresimizden iletebilirsiniz.

''Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru'' Seminer Dizimizin 3. Oturumunu

”Semavi Dinlerde Kadın Tasavvuru” Seminer Dizimizin 3. Oturumunu

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top