Kurulduğu 08.03.2013 tarihinden bu yana, kadının siyasal, sosyal ve ekonomik kalkınmasında demokratik reformları destekleyen Kadın ve Demokrasi Derneği, “erkeksen öfkeni yen, çocuktan gelin olmaz, benim de şikayetim var” başta olmak üzere, toplumsal hayatın her katmanında kadına yönelik şiddetle mücadele alanında yürüttüğü kampanyalarla, düzenlediği çalıştay ve eğitim programlarıyla birlikte kadına tam destek vermeye devam etmekte ve “kadına yönelik şiddet” konusunu diğer öncelikli çalışma alanlarından biri olarak kabul etmektedir.

Bu nedenle KADEM olarak, 02.09.2014 tarihinde SHOW TV‘de yayınlanan “Seda Sayan Show” programı hakkında suçu ve suçluyu övmek ve kadına yönelik şiddete teşvik etmekten ötürü, Çağlayan adliyesine suç duyurusunda bulunmuş olduğumuzu belirtiriz.

Kadına yönelik şiddeti teşvik edici yayınlar üzerinde “medya”nın kendi oto-denetim mekanizmasını kurarak kadına yönelik şiddetin faillerini öven ve özendiren yayınlara karşı caydırıcı bir tavır sergilemesini beklemekteyiz. Bu konuda RTÜK’ü göreve çağırdığımızı bildiriyor, tüm sivil toplum örgütlerini kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında duyarlı davranmaya ve tepkisiz kalmamaya davet ediyoruz.

Kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin çalışmalarımızın devam edeceğini tüm kamuoyuna ve basına duyururuz. 

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top