Kadın ve Demokrasi Derneği’nin yürüttüğü Sivil Toplum Kuruluşlarında Kapasite Geliştirme Projesi 25 Mayıs Perşembe Günü KADEM Genel Merkezinde gerçekleştirilecek programla son buluyor.

KADEM’in yürütücüsü olduğu ve “İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire Başkanlığı” tarafından hibe desteği kazanan “Sivil Toplum Kuruluşlarında Kapasite Geliştirme Projesi” 25 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilecek kapanış programı ile sona erecek. Saat 09.30’da başlayacak olan projenin kapanış programının açılış konuşmalarını KADEM Genel Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın Yılmaz ve İl Dernekler Müdür Vekili  Elmas Bodur gerçekleştirecek.

KADEM Projeler ve Dış İlişkiler Koordinatörü Sezen Güngör’ün yürütülen projeyle ilgili yapacağı sunumun ardından eğitime katılan STK temsilcileri proje sunumlarını gerçekleştirecek.

Projenin kapanış programında katılımcılara sertifikaları verilecek. Sertifika verme töreninin ardından proje fikirlerine fon bulmaları ve hayata geçirmelerine ortam sağlayacak olan Proje Pazarı ve Lobicilik Etkinliği ile program son bulacak.

“Sivil Toplum Kuruluşlarında Kapasite Geliştirme Projesi”; kadın odaklı çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşlarının fon kaynakları, proje hazırlama, uygulama ve lobicilik konularında eğitimler verip niteliklerini artırarak sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmek amacıyla uygulandı. Proje çerçevesinde 12 hafta boyunca proje yazma, proje uygulama ve lobicilik eğitimleri verildi.

22 Şubat 2017 başlayan ve her hafta çarşamba ve perşembe günleri KADEM Genel Merkezinde gerçekleştirilen eğitimlere; KADEM, İSTEV, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Türkiye Finans Katılım Bankası, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İGETEV, Çayeli Vakfı, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, İlim Sanat Tarih Vakfı, AYDOST, HÜRDER, AYSİT, TÜRGEV, HAZAR, İHH, UKTEDER, Süreyya Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Hukukçu Kadınlar Derneği, Kadın Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Derneği ve Müftülük olmak üzere toplamda 20 kurumu temsilen 32 kişi katıldı.

Eğitime katılan sivil toplum kuruluşu temsilcilerine; ‘Avrupa Birliğinde ve Kalkınma Ajanslarında Hibe Programları, Proje Felsefesi, Proje Fikri Geliştirme, Proje Yönetim Metodolojisi, Strateji Analizi’ gibi alanlarda kapasite geliştirme eğitimi verildi. Eğitimlerde tüm STK temsilcilerinin bir proje fikri geliştirip olgunlaştırıp uygulanabilir hale getirebilmesi sağlandı. Projenin son eğitim başlığı olan lobicilik eğitimi ile proje fikirlerinin kamu kurumlarına tanıtımı ve bu fikirlere fon bulma konusunda çalışmalar yapılması amaçlandı.

Programa katılım için; +90 (216) 325 03 07 nolu telefondan ya da info@kadem.org.tr adresinden LCV yaptırabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top