​Kamuoyuna çağrımızdır…
Sancaktepe Belediyesi çalışanı Meryem Gündoğmuş’un Twitter hesabından 26 Aralık 2015 tarihinde bazı uygunsuz twitler atılmaya başlanmıştır. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in yaptığı açıklamaya göre, Meryem Gündoğmuş’a ait olan Twitter hesabı ele geçirilmiştir ve atılan twitlerin kendisi ile hiçbir ilişiği bulunmamaktadır.
Bu açıklamaya ve bilinen pek çok ele geçirilme vakasına rağmen sosyal medyada devam eden Meryem Gündoğmuş’a yönelik linç ve hakaret kampanyasını ve bu olay üzerinden başörtülü kadınları ve İslami değerlerin hedef alınmasını kınıyoruz.
Garip olan, kendisini ‘aydınlık’, ‘bilim’, ‘akılcılık’ gibi değerlerle özdeşleştiren bu kişilerin, kaynağını araştırmadan sosyal medyada yazılanları ‘mutlak doğru’ olarak kabul etmesidir. Maalesef bu kişiler, fırsat bulmuşken, dindarları hedef almanın ve genç bir kadını linç etmenin şehvetine kapılmışlardır.
Bu çirkin iftira ve linç kampanyasını başlatan ve sorgulamadan sürdürenlerin zihin dünyaları ve vicdanları ‘hacklenmiştir’.
Bu olay bir insan hakkı ihlalidir. Araştırmadan saldırıya geçerek zihniyet okuması yapanların ise nefret suçu işlediği aşikardır.
KADEM olarak Meryem Gündoğmuş’un yanında duruyor, sivil toplumu genç bir kadının itibarsızlaştırılmasına seyirci kalmamaya ve dayanışma göstermeye çağırıyoruz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top