SÖYLEŞİ- YORUM’DA
TÜRKİYE – AFRİKA ARASINDA KÖPRÜLER
KURAN SEVDE SEVAN USAK KONUK

Gittiği 70’den fazla ülkeden sonra Tanzanya’nın Elerai köyünde kendine yeni bir hayat kuran seyyah, fotoğrafçı ve aktivist Sevde Sevan Usak “Söyleşi- Yorum“a konuk oluyor. KADEM Hatay Temsilcisi, Eğitimci Selma Tunç’un moderatörlüğünde KADEM İnstagram hesabından gerçekleşecek programda Usak’la “İyiliğe Yolculuk” başlığı altında Afrika izlenimleri ve Masailerin hayatını değiştiren STK girişimleri konuşulacak.

Sevde Sevan Usak bundan 7 yıl önce Masai bölgesinde yer alan Elerai köyüne yerleştiğinde, insanların zorlu yaşamına yakından tanıklık etti. Elektrik ve suyun olmadığı yerde Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarıyla irtibat kuran Usak, bir yıl içinde 4 su kuyusu açtırdı. Kuyulardan çıkarılan temiz su, bölgenin kaderini değiştirdi. Masailerin kıt kaynaklarla hayata tutunduğu bölgede zamanla 15’ten fazla çeşit sebze ve meyveyi yetiştiren Usak, kısa sürede halkın sevgisini kazandı. Türkiye’den Afrika’ya uzanan iyilik köprüsü olma ilkesiyle yola çıkan Paylaşmaktır Hayat Derneği’nin de kurucusu olan Sevde Sevan Usak STK çalışmalarını ve devam eden projelerini Söyleşi – Yorum’da anlatacak. Usak’ın özveriyle dolu rengarenk hikayesi, 2018 yılında Türkiye Diyanet Vakfı’nın Uluslararası İyilik Ödülleri organizasyonunda, 1500 iyilik hikayesi arasından ödüle layık görüldü.

19 Ekim 2020 Pazartesi günü gerçekleşecek olan KADEM “Söyleşi- Yorum“ canlı yayınında KADEM Hatay temsilcimiz Eğitimci Selma Tunç, “İyiliğe Yolculuk” başlığı ile Aktivist-Fotoğrafçı Sevde Sevan Uşak’ı konuk edecek.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top