Sultan Işık Atalan
KADEM Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul doğumlu Sultan Işık Atalan, lisans eğitimini George Mason Üniversitesi Psikoloji bölümünde ana dal ve Küresel İlişkiler bölümünde yan dal yaparak 2010 yılında tamamladı. İlk yüksek lisansını İstanbul Şehir Üniversitesi Kültürel Çalışmalar alanında, ikinci yüksek lisansını aynı üniversitenin Klinik Psikoloji bölümünde yaptı. Halen Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında doktora çalışmasına devam etmektedir.

Şu an Klinik psikolog olarak yetişkin ve çiftlerle çalışmalarını sürdürmektedir.

Atalan 2017’de Yeşilay’da Genel Müdür Yardımcılığı ile başlayan görevini Yeşilay Genel Müdürü olarak devam ettirdi. Türkiye genelinde 81 ildeki Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinin (YEDAM) kuruluş ve yönetim süreçlerini yürüttü. Görevde olduğu süre içerisinde ilk kez bir STK olarak Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) Mükemmellik Modeli kapsamında verilen ‘Mükemmellikte 5 Yıldız Yetkinlik Belgesi’ni ardından da ‘Türkiye Mükemmellik Ödülü’nü aldı.

Aynı zamanda kurucularından olduğu Lacivert Dergisinde iki yıl boyunca Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürüttü.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti ve aynı zamanda İstanbul Teknik Üniversitesi Sosyal İnovasyon Uygulama ve Araştırma Merkezi Merkez Danışma Kurulu üyesi de olan Atalan, Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Komisyonu ve Dünya Sağlık Örgütü gibi kuruluşların kongre ve sempozyumlarında da konuşmacı olarak yer aldı.

İyi derecede İngilizce bilen Sultan Işık Atalan, üniversite yıllarından itibaren ulusal ve uluslararası birçok projede ve mülteci kamplarında gönüllü olarak görevler aldı.