Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, 26-28 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenen MAS-ICNA Kongresi’ne onur konuğu olarak katıldı.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Chicago’da Amerikalı Müslüman toplumlarını bir araya getiren MAS-ICNA Kongresi’ne onur konuğu olarak katıldı. Kongre’nin açılışında yaptığı ve sık sık alkışlarla kesilen “Ümmetin Karşılaştığı Sorunların Üstesinden Gelmek: Türkiye Örneği” başlıklı konuşmasında, Türkiye’nin tüm dünyaya sekülerizm, demokrasi ve İslam’ın yan yana yaşayabileceğini gösterdiğini ve diğer Müslüman milletlere değişim ve daha iyi bir geleceğin sağlanabileceği konusunda ilham kaynağı olduğunu vurguladı.

Bayraktar konuşmasında başörtüsü yasağı nedeniyle Türkiye’de yaşadıkları zorlukları ve eğitim hakkı için verdikleri mücadeleyi anlatarak, bu yasağın tamamen kalkması için uzun mücadeleler verildiğini hatırlattı.

Bayraktar’ı takdim eden Boston İslam Camiası Kültür Merkezi’nin İmamı Suhaib Webb, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hem Muhammed Ali’nin cenazesine katılan tek lider olması hem de MAS-ICNA konferansına kendisini temsilen kızını göndermesi dolayısıyla teşekkür etti.

Bayraktar ayrıca MAS-ICNA Kongresi’nde,Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin (TASC) düzenlediği  “15 Temmuz ve Darbeye Direnen Kahramanlar” başlıklı toplantıya  katıldı. Toplantıda Bayraktar Türkiye’deki demokrasi ve haklar mücadelesi ile FETÖ’nün darbe girişimini anlattı.

Darbe girişiminin engellenmesinin Türkiye ve bölge için önemini vurgulayan Bayraktar, “Bu ülkedeki Müslüman toplumu da tehdit altında. Bir şeyi vurgulamama izin verin: FETÖ aslında DEAŞ’tan daha tehlikeli. Umutsuz, eğitimsiz kişileri militan haline getirmek daha kolaydır çünkü kaybedecek bir şeyleri yoktur ve birileri cennet vaadiyle gelince buna kanabilirler. Ancak FETÖ, iyi eğitimli doktor, mühendis, general, bilim adamı ve benzeri kişilerin kalp ve kafalarını ele geçiriyor. Ve bu üyeler takiye yapıyorlar her türlü şekle giriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top