İzmir’de davası görülen, kız çocuklarına toplu cinsel istismarda bulunan sapık, indirimsiz en ağır cezayı alarak 79 yıl 1 aya mahkum edildi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), 13 Temmuz 2017 Perşembe günü saat 13.30’da, İzmir’in Menderes ilçesindeki bir köyün ilkokulunda kız çocuklarına toplu cinsel istismarda bulunan 66 yaşındaki okul müdürü hakkında görülen davayı takip etmek için İzmir Adliyesinde toplandı.

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıktan sonra 28 Haziran 2016 tarihinde tekrar tutuklanan sanığın davasının duruşmasından önce KADEM İzmir temsilciliği ve üyelerinin de hazır bulunduğu İzmir Adliyesi’nin önünde KADEM Avukatlarından Gamze Suznak Kızılırmak kamuoyu açıklaması yaptı.

KADEM önceki duruşmalarda olduğu gibi, cinsel istismar davasının son duruşmasına da katılarak, istismar edilip hayatları karartılmış çocukların ve ailelerinin yanında durdu. Sapığın en ağır cezayı alması, bu cezanın gelecekteki olayların önünü almak için bir emsal olması ve adaletin sağlanması için, KADEM avukatları mağdur çocukların davasında hazır bulundu.

Dava sonucunun belli olduğu bu son duruşmada sapık müdür indirimsiz en ağır cezayı aldı. Sapığın 79 yıl 1 ay hüküm giymesi çocukların yaralarını sarmasa da adaletin sağlanması yüreklere su serpti.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top