KADEM, 13 Kasım 2016 Cumartesi günü İstanbul Maraton ve Spor Fuarında “Tanklardan güçlü kadınlar” programının üçüncüsünü gerçekleştirdi.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), İstanbul Maraton ve Spor Fuarında “Tanklardan güçlü kadınlar” programının üçüncüsünü gerçekleştirdi.

KADEM’in bir sivil toplum örgütü olarak Avrasya Maratonu’nun doğal partneri olduğunu vurgulayan  KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, bu yılki maratona da 15 Temmuz’un kadın şehitlerine ve gazilerine dikkat çekmek için “Kadın Kahramanlar” sloganıyla katılındığını ifade etti.

Fuara ev sahipliği yapan İBB Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar da 15 Temmuz gecesi bir destan yazıldığını ve bu destanın her vesileyle hatırlatılması gerektiğini vurgulayarak, “O gün yaşananları unutturmamak bizim boynumuzun borcudur. Eğer organizasyonlarımız buna hizmet ediyorsa ne mutlu bize.” dedi.

15 Temmuz gazisi kadınlardan, Adviyye Gül İsmailoğlu, Ayla Aşkın, Ayla Gül Kasarcı ve Safiye Bayat’ın da katıldığı etkinliğe KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar da katıldı.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top