Teknofest’ten KADEM’e Deprem Bölgesindeki Çalışmalarından Dolayı Ödül

Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest’te bu yıl teknolojik başarıların yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının başarılı çalışmaları da ödüllendirildi. Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM), deprem bölgesindeki çalışmaları nedeniyle ödüle layık görüldü.

27 Nisan-01 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Teknofest23’te bu sene deprem bölgesi için çalışan kişi ve kurumlara ödül verildi. KADEM de Kahramanmaraş, Hatay ve Adıyaman’da kurduğu Kadın Destek Merkezleri ve bu merkezlerde yürüttüğü çalışmalar nedeniyle ödüllendirildi.

KADEM-deprem-bolgesi-calismalarindan-dolayi-teknofestten-odul-aldi

“6 Şubat tarihinde gerçekleşen ve 11 ilimizi derinden sarsan deprem felaketinin ardından afet bölgesinde gerçekleştirdiğiniz çalışmalar ve yaralarımızı sarmak üzere sunduğunuz katkılar için teşekkür ederiz. Geleceğin Türkiye’sini hep birlikte inşa edeceğiz.” yazılı plaketi; KADEM adına Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’ın elinden aldı.

KADEM’in Deprem Bölgesi Çalışmaları

“Gün Dayanışma Günü” sloganıyla depremin yaşandığı ilk günden itibaren AFAD koordinasyonunda yardım kampanyası düzenleyen KADEM, akaryakıttan, gıdaya, hijyen malzemelerinden ısınma araçlarına kadar toplamda 12 milyon TL tutarındaki ayni yardımı deprem bölgesine ulaştırdı.

KADEM, depremin 3. Haftasından itibaren Kahramanmaraş, Adıyaman ve Hatay’da açtığı Kadın Destek Merkezleriyle hizmet vermeye başladı. Sosyal hizmet uzmanları ve psikologlar halen, kadınların ve çocukların rehabilitasyon süreçlerine yardımcı oluyor.

Kadın Destek Merkezleri aynı zamanda birer Halk Eğitim Merkezi gibi hizmet veriyor. Kadınların iyi oluş hallerini hızlandıracak;

  • Yemek atölyeleri,
  • El sanatları eğitimleri,
  • Örgü, kanaviçe kursları vb. eğitimler düzenleniyor.

Kadın Destek Merkezleri’nde sosyal hizmet uzmanları ve psikologların yanı sıra KADEM personeli ve yönetim kurulu üyeleri ile 53 ildeki KADEM Temsilciliklerinden gelen gönüllüler bulunuyor.

Kurslar/atölyeler sayesinde KADEM Kadın Destek Merkezleri’nden hizmet alan kadın sayısı 4 bini buldu.

deprem-calismalari-KADEM.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top