KADEM,

EFQM Üstün Performansta Yetkinlik 5 Yıldız Belgesi Alan
İlk Kadın Sivil Toplum Kuruluşu Oldu

2023 Türkiye Mükemmellik Ödülleri Töreni, 21-22 Kasım tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“Su Gibi” temalı 32. Kalite Kongresi’nin ardından düzenlenen törene iş, bilim, akademi ve medya dünyasından önemli isimler katıldı.

Avrupa Kalite Yönetim Vakfı (EFQM) ülke temsilcisi Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen törende KADEM, yürüttüğü kalite programı ile EFQM Üstün Performansta Yetkinlik, 5 Yıldız Belgesi’ni alan ilk STK oldu.

 

KADEM adına 5 Yıldız Belgesini Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu aldı. Gümrükçüoğlu törende, “Kadın hakları alanındaki çalışmalarımızı, EFQM modeli ile bir basamak daha yukarı taşımanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.

KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Bayraktar ise konuşmasında, “Ülkemizdeki mükemmellik kültürünün öncüleri olarak ödül almaya hak kazanan kurumlarımızı kutluyorum. Bu ödüllerin, EFQM modeli ile henüz tanışmamış kurumlara da ilham vermesini ve onlar için yeni bir başlangıca vesile olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Türkiye Kalite Derneği KalDer tarafından yürütülen EFQM, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı tarafından geliştirilmiş ve dokuz ana kriter üzerine kurulmuş bir modeldir. Her yıl yapılan değerlendirmeler sonucunda, performans kriterlerinde anlamlı ilerleme kaydeden kuruluşlara, 7 yıldıza kadar ulaşan “EFQM Üstün Performansta Yetkinlik” belgesi verilmektedir.EFQM modelinin STK’lara en büyük katkısı, üretilen toplumsal faydanın ölçülebilmesi ve faaliyetlerin stratejik bir plan doğrultusunda gerçekleştirilmesidir.

KADEM’in EFQM kalite modeline dâhil olmasındaki temel motivasyonu, kurumsal kapasite, altyapı, insan kaynağı ve finans alanlarında nitelikli, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmaktır.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top