16.04.2014 tarihinde, Bayrampaşa Titanic Business Otel’de, Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM öncülüğünde, PollMark araştırma şirketine yaptırılan, Türkiye’de yaşayan seçmen niteliğine sahip kadınların sosyo-kültürel durumlarını, politikaya katılım düzeylerini, siyasal tercihlerini etkileyen faktörleri ve çeşitli konulara ilişkin görüşlerini tespit etmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Türkiye’de Kadınların Sosyal, Kültürel Siyasal ve Ekonomik Durumu Araştırması’ nın basın toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Araştırmanın Akademik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Çaha’nın, KADEM yönetim kurulu üyelerinin, KADEM komisyon başkanlarının, çeşitli basın mesuplarının, araştırmacı-gazeteci yazarların, haber ajanslarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, araştırmaya dair en dikkat çekici veriler paylaşılmıştır.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan ve araştırmanın amaç ve önemine değinen Dernek Başkanımız Yrd. Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Türkiye’de bu güne kadar kadın profilini ele alan bu denli kapsamlı bir araştırma anketinin yapılmadığına dikkat çekerek, Kadem tarafından gerçekleştirilen bu araştırmanın ilerleyen zamanlarda yapılacak akademik çalışmalara bir referans olacağına vurgu yapmıştır.

Gerçekleştirilen ve sonuçları kamuoyuyla paylaşılan bu araştırma, Türkiye’deki kadınların sosyo-kültürel ve ekonomik durumlarını, politikaya katılım düzeylerini, siyasal tercihlerini yansıtması sebebiyle büyük önem arz etmektedir.

KADEM olarak Türkiye’deki kadın profillerini araştırarak, ve bu araştırmaların sonuçlarını dikkate alarak, kadınlarımızın sosyo-kültürel, ekonomik ve siyasal statülerini artırmaya yönelik çalışmalar yürütmeye devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşmaktan gurur duyarız.

Gerçekleştirmiş olduğumuz araştırma anketinin raporuna ulaşmak için ;    RAPORU GÖRÜNTÜLE

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top