Genç KADEM Çanakkale’den Deprem Bölgelerine Destek: “Üreten Eller El Ele Hatay Projesi”

Genç KADEM, deprem bölgesindeki kadınları desteklemek amacıyla 5 ile 10 Kasım tarihleri arasında “Üreten Eller El Ele Hatay Projesi” kapsamında önemli bir adım attı. İl Temsilcisi Özlem Atıcı eğitmenliğinde, Genç KADEM Başkanı Esra Bayram ve Topluluk Başkanı Hicran Kaplan ile birlikte Hatay’ın Üsküdar Konteyner Kenti’nde gerçekleştirilen proje, kadınların el becerilerini geliştirmelerini ve üretkenliklerini ortaya koymalarını hedefliyor.

Proje kapsamında, 15 kadın, 5 gün boyunca ipek kozadan çeşitli ürünler üretti

  • Yaka İğneleri,
  • İpek Koza Taç,
  • Beyaz Gelibolu Gülü Yaka İğneleri,
  • İpek Kozalı Bardak Altlıkları,
  • Gonca Model Taçlar ve Kokulu Taşlar gibi el emeği ürünler, Üsküdar Konteyner Kenti’nde depremden etkilenen ailelere ulaştırıldı.

KADEM Hatay İl Temsilcisi Selma TUNÇ’un koordinasyonunda gerçekleşen ürün dağıtımı sırasında, depremzede ailelerle yapılan ziyaretlerde duygusal bir atmosfer oluştu.

Genç KADEM Başkanı Esra BAYRAM, “Üreten Eller El Ele Hatay Projesi’nin sadece el becerilerini geliştirmekle kalmayıp, aynı zamanda topluma duyarlılığı artırmak adına önemli bir adım olduğunu belirtti.”

KADEM olarak bu tür sosyal sorumluluk projelerinin, toplumda dayanışma ve yardımlaşma kültürünü güçlendirirken, kadınların ekonomik anlamda da güçlenmelerine olanak sağladığını düşünüyoruz. “Üreten Eller El Ele Hatay Projesi”, bu yöndeki başarılı çalışmalarımızdan biri olarak dikkat çekiyor.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top