Vakıf Kuran Kadınlar Sempozyumu Düzenlendi

11 Mayıs 2018, İstanbul

KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Vakıflar Haftası sebebiyle; Vakıflar Genel Müdürlüğü, FSM Vakıf Üniversitesi ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi tarafından düzenlenen ve tarihten bu yana kadınların vakıf müessesesi içindeki yerini ele alan bildirilerin sunulduğu Vakıf Kuran Kadınlar Sempozyumu’na katıldı.

Sempozyumda konuşan KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar medeniyetimizde kadınların inşa ettiği vakıf eserlerinden bahsederek kadınların inşa ettikleri vakıf eserlerinin ihtiyaç sahiplerinin muhtaçlıklarını gidermekle kalmadığını, şehir kültürünü şekillendirerek toplumsal hayatta düzenleyici roller de üstlendiğini söyleyerek, bu eserlerin yönettikleri mali gücün de bir göstergesi olduğunu vurguladı.

“KADEM Vakfı, genç kadınların her alanda üretken bireyler olması için çalışmalar yürütüyor”

Bayraktar: “İnsanların birbirinin derdiyle dertlenmeyi unuttuğu, bireysel hazların egemen olduğu bu çağda vakıf ruhunu canlandırmak çok önemli. Çok şükür ki, ülkemizde bu ruh hala dipdiri ve bizi dünyada insani yardım alanında birinci sıraya yükselten şeyin de, bu maya olduğuna inanıyorum” dedi.

Vakıf hizmetinde yer alan biri olduğunu hatırlatarak konuşmasına KADEM Vakfı’nın çalışmalarından bahsederek devam eden Bayraktar, sayısı şimdilik 17 olan KADEM yurtlarında, 1180 genç kızın konakladığını açıkladı. Bayraktar, KADEM Vakfı’nın genç kadınların akademik, sosyal, sanatsal ve sportif her alanda üretken bireyler olması için çalışmalar yürüttüğünü de ifade etti.

Sempozyumun ardından KADEM Kurucu Başkanı Doç. Dr. Sare Aydın, Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem ve Bezmialem Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, Vakıf Kuran Kadınlar ve Eserleri Sergisi’nin açılışını yaptı. Sergi, 13 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top