KADEM’in komite üyesi olduğu W20 Ulusal Danışma Toplantısı gerçekleştirildi.

İlk kez Türkiye’de oluşturulan ve Kadın ve Demokrasi Derneği’nin de komite üyesi olduğu Women-20 grubunun Ulusal Danışma Toplantısı İstanbul’da gerçekleşti. Toplantıya W20 komite üyeleri KAGİDER ve TİKAD temsilcileri ile W20 Komite Başkanı Gülden Türktan, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Av. Kezban Hatemi ekonomi dünyasında ve karar alma mekanizmalarında yer alan kadınlar ve iş dünyasına mensup pek çok kişi katıldı.

Açılış konuşmaları ile başlayan toplantıda Women 20’ye, Türkiye komite üyelerinin önerisi olacak maddeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. Öncelik konularının belirlendiği, toplantıda oluşturulan yuvarlak masalarda her madde ayrı ayrı istişare edildi. Her masa kendi tartışma konusu olan madde ile ilgili önemi, duruma yönelik çözüm ve konuya dair öneriler getirdi. Toplantı sonunda masaların moderatörleri önem, çözüm ve önerilerini tüm gruplara sundular.

Toplantıda tartışılan 11 öneri madde, komite üyeleri KADEM adına Sare Aydın Yılmaz, KAGİDER adına Sanem Oktar Öğüt, TİKAD adına Nilüfer Bulut ve Komite Başkanı Gülden Türktan’ın gerçekleştireceği değerlendirmeler sonucunda 6 çalışma grubuna indirgenecek ve 7-8 Ekim’de yapılacak W20 Zirvesi’nde panel oturumlarında görüşülecek.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top