Kadın ve Demokrasi Derneği’nin komite üyesi olduğu Women-20 grubunun Yüksek İstişare Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya W20 komite üyeleri KADEM Kurucu Başkanı Sare Aydın Yılmaz, TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut ve W20 Komite Başkanı Gülden Türktan’ın yanı sıra, İstanbul Milletvekilleri Özlem Zengin ve Mihriban Belma Satır katılım gösterdi. Ayrıca toplantıya Av. Kezban Hatemi, Zeynep Bodur Okyay, Ethem Sancak, Ahmet Çalık gibi ekonomi ve iş dünyasından önemli isimleri ve akademisyenler de katılım gösterdi.

Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu moderatörlüğünde, KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz’ın açılış konuşmalarının ardından başlayan toplantıda, Women 20 Türkiye komite üyeleri tarafından sunulan öncelikli politika alanları ve çözüm önerileri tartışıldı. Katılımcıların değerlendirmeleri sonucunda; “Eğitim, İstihdam ve Girişimcilik Arasındaki Bağdan yola Çıkarak Kadınların Ekonomik Alanda Güçlendirilmesi”, “Hem Kamu Sektörü Hem Özel Sektörde Lider Pozisyonda Olan Kadınların Sayısını Artırmak”, “İş Hayatı ve Özel Hayatın Dengelenmesine Destek”, “İşyerinde Ayrımcılığın Ortadan Kalkması, Hakların Yerine Getirilmesi ve Eşit Fırsatların Sunulması” maddeleri öne çıkarıldı.

W20’nin 11 öncelik maddesi,düzenlenen istişare toplantılarında çıkan sonuçlara göre 6 maddeye indirilecek ve 16-17 Ekim tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan W20 Zirvesinde oluşturulacak çalışma gruplarında görüşülecek.

Kadınlar için W20 komitesinin belirlemiş olduğu öncelik maddesine W20 Resmi Websitesinde bulunan anketi doldurarak katkı sağlayabilirsiniz.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top