YAPAY ZEKÂ KULLANICILARI VE MERAKLILARI İÇİN EŞSİZ BİR FIRSAT! KADEM SANAT “YAPAY ZEKÂ VE KADIN” TEMALI AFİŞ YARIŞMASI DÜZENLİYOR

KADEM, kadına dair konulara sanatın penceresinden bakmak, kadın-sanat ilişkisini güçlendirmek, yarınlara nitelikli ve zengin bir sanat arşivi bırakmak hedefi doğrultusunda 2020 yılında KADEM Sanat platformunu hayata geçirdi.

Bu hedef doğrultusunda pek çok sanat yarışmasına imza atan KADEM Sanat, Kasım ayında yapılacak olan “Yapay Zekâ ve Kadın” konulu uluslararası Kadın ve Adalet Zirvesi öncesinde, “Yapay Zekâ ve Kadın” temalı Afiş Tasarım Yarışması düzenliyor.

Yarışma ile yapay zekâ teknolojisinin, kadınların varlık ve sorumluluk alanlarına etkisi, yapay zekâ dünyasında kadının temsili, kadınlara yönelik eşitsizliklerin, sorunların, imkân ve fırsatların yapay zekâ ile üretilen görseller aracılığıyla ortaya konulması amaçlanıyor.

Yapay zekâ kullanıcıları ve meraklılarının, sadece yapay zekâ teknolojisi kullanarak tasarlayacağı afişler, uzman jüri tarafından değerlendirilecek.

Yarışma sonunda birinciye 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 5 bin TL ve mansiyonlara 2500 TL ödül verilecek.

17 Nisan’da başlayan “Yapay Zekâ ve Kadın” temalı dijital afiş yarışmasının son katılım tarihi ise 25 Mayıs 2024.

Yarışma hakkında detaylı bilgiye ve yarışma şartnamesine www.kademsanat.com adresinden ulaşılabilir.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top