“İki İnsan” Eğitimi
Canlı Yayında

İki İnsan Eğitimi 13 Nisan Çarşamba günü KADEM Eğitim Direktörü Arzu Arıkan tarafından Instagram ve Youtube üzerinden canlı olarak yapılmaya başlandı. Birbirinden farklı konu başlıklarının ele alındığı eğitime pek çok kişi online olarak katılım sağladı.

Arzu Arıkan konuşmasında; kadın ve erkeğe dair bilgilere yer vererek duyum ve algı, bilgi ve bütünlük, insan ve diğer varlıklar arasındaki münasebetin temelleri, adalet ve hakkaniyet konularına yer verdi.

Arıkan:

“Çevreden gelen uyaranlar aynı olsa da anlamlandırma yani algı farklı olabilir. Algı, insandan insana, toplumdan topluma değişebilir. Bireyin yetişme sürecinde edindiği değerler, kültürel kodlar algıyı etkilemektedir. Kadın-erkek algıları da bu kültürel kodlara göre şekillenmektedir.

Kadını ve erkeği aileden koparıp tek başına incelemek ikisini de savunmasız bırakır ve zarar verir. Kadın ve erkek yan yana dizilmiş eşitliklerin sıradanlığıyla değil, iç içe geçmiş farklılıkların tamamlayıcılığıyla yaratılmışlardır.

Adalet, insanlar arasındaki farklılıkların dezavantaja dönüşmediği, bireysel ve toplumsal yapıda kuşatıcı bir dirlik ve düzeni ifade eder. İslamda çok vurgulanan ilkelerden biridir. Adalette yaş, cinsiyet, ırk, inanç farkı olmaz!” ifadelerine yer verdi.

İki İnsan Eğitimleri, pandemi süresi boyunca 13-15-17 Nisan tarihlerinde saat: 20:30’da Instagram ve Youtube kanallarında canlı olarak yayınlanmaya devam edecek.

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top