Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim

KADEM’i kurduğumuz günden bugüne kadar, kadınlarımızın karşı karşıya kaldığı tüm sorunları masaya yatırıyor, onlara çözümler üretmeye çalışıyoruz. Adalet, sağlık, eğitim, çalışma hayatı, aile gibi birçok alanda yürüttüğümüz faaliyetler ile kadının toplumsal rolünün hak ettiği noktaya gelmesi için yoğun bir çaba sarf ediyoruz.

Bu çalışma ile de değişik nedenlerle ekonomik sorunlarla karşı karşıya kalan kadınlarımıza yol gösterici bir rehber oluşturmayı hedefliyoruz. Devletimiz halihazırda güçlüklerle başa çıkmaya çalışan kadınlarımızın hayatını kolaylaştıracak birçok destek sunmaktadır. Biz de bu rehberle kadınlarımıza bu destekler hakkında detaylı bilgi sunmayı ve en doğru yönlendirmeyi yapmayı amaçlıyoruz.

Kadınlarımızın kendilerine sunulan olanaklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlamak, en doğru destekten yararlanmalarına vesile olmak, bir nebze de olsa yaşadıkları yararlanmalarına vesile olmak, bir nebze de olsa yaşadıkları zorlukların hafifletilmesine yardımcı olmak bizim için büyük önem taşıyor.

Bu süreçte hem KADEM temsilcilikleri hem de proje ekibimizle bu konudaki her sorunuza cevap vermek için daima hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Projenin hayata geçmesinde emeği olan tüm KADEM üyelerine ve proje ekibimize teşekkürü bir borç bilirim.

Sevgilerimle

Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz
KADEM Başkanı

SOSYAL DESTEKLER VE KAMUYA ERİŞİM KİTAPÇIĞI İÇİN TIKLAYIN