5. KADEM Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi Sonuç Bildirisi
“Demografik Dönüşüm ve Kadın

KADEM’in Kadın Araştırmaları Dergisi öncülüğünde İbni Haldun Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, SETA Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş birliği ile 7 Mart 2019 tarihinde, İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası’nda 5. Toplumsal Cinsiyet Adaleti: Demografik Dönüşüm ve Kadın başlıklı kongre gerçekleşecek.

Kongreye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İstanbul Bangladeş Başkonsolosu Mohammad Monirul Islam, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, KADEM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Saliha Okur Gümrükçüoğlu, KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar katılacak.

Açılış konuşmalarının ardından Dr. Öğr. Üyesi Saliha Okur Gümrükçüoğlu moderatörlüğünde düzenlecek açılış panelinde İstanbul Gelişim Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı ve V. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi Kongre Başkanı Prof. Dr. F. Beylü Dikeçligil, Hacettepe Üniversitesi Nüfus Etütleri Enstitüsü Nüfus Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Ali Eryurt, Galatasaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Didem Danış Şenyüz, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. M. Emin Balcı konuşma yapacak.

Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 30’a yakın akademisyen kongreye katılıyor

Eş zamanlı üç ayrı salonda üç oturum olarak gerçekleşecek kongrede Türkiye’nin farklı şehirlerinden gelen çeşitli disiplinlerden 30’a yakın akademisyen “Demografik Dönüşüm ve Kadın” teması altında bildirilerini sunacaklar. Kongrede; Evlilik ve Aile, Toplumsal Cinsiyet ve Kadın İstihdamı, Ekonomik ve Siyasal Perspektiften Demografik Dönüşüm, Dönüşüm Karşısında Ailenin Desteklenmesi, Yaşlılık ve Yaşlı Bakımı, Göç ve Sosyal Politikalar, Kadın Sağlığı ve Doğum başlıklı oturumlar gerçekleşecek.

Kongrede sunulacak bildirilerle; bu başlıklar etrafında fikir alışverişlerine imkân verilerek bilgilerin ve deneyimlerin paylaşılacağı disiplinler arası bir tartışma platformunun oluşturulması, yeni arayışların tartışılmasına zemin açılması, demografiye dair ülke sosyal politikalarının, yeni stratejilerin ve uygulamaların alt yapısının oluşturulmasına katkı sağlanması bekleniyor.

Siz değerli basın mensuplarının bilgilerine sunar, kongremizde görmekten onur duyarız.

5. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi Bildiri Çağrısı

5. Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi Program Akışı

5.Toplumsal Cinsiyet Adaleti Kongresi Sonuç Bildirgesi

Yazıyı Paylaşın!

Son Haberler

Bültenimize Abone Olun!

Bizi Takip Edin

Go to Top